Veiksmīgu LIFE projektu piemēri - LIFE DIADEME
Gatavojoties LIFE 2023. gada uzsaukumam, dalīsimies ar dažādiem veiksmīgu LIFE projektu piemēriem- gan no Latvijas, gan citām Eiropas valstīm. Ar LIFE programmas atbalstu pēdējo 30 gadu laikā ir īstenoti vairāk nekā 5,500 projekti, un to darbības jomas nosedz ļoti plašu tēmu loku. Labie piemēri var kalpot par iedvesmu jaunu projektu idejām, kuras nākotnē realizēt ar LIFE programmas atbalstu.
Šonedēļ veiksmīgo projektu sēriju turpinām ar vēl kādu piemēru no Itālijas - LIFE DIADEME. Projekta mērķis bija demonstrēt jaunu, rentablu ielu apgaismojuma pielāgošanas sistēmu, kas tika izstrādāta, lai samazinātu enerģijas patēriņu par 30% salīdzinājumā pat ar mūsdienīgākajām ielu apgaismojuma kontroles sistēmām. Projektā tika paredzēts izveidot inovatīvu apgaismojuma sistēmu, kas ietvertu aptuveni 1000 augsto tehnoloģiju sensorus. 
 
Pēc projekta noslēguma, jaunizveidotais sensoru tīkls ne tikai samazināja ielu apgaismojuma enerģijas patēriņu, uzturēšanas izmaksas un CO2 emisijas, bet arī ļāva uzraudzīt troksni, satiksmi un gaisa piesārņojumu visā iesaistīto pilsētu teritorijā.
 
Projekta rezultāti apliecināja, ka DIADEME sistēma var būtiski samazināt pašvaldību elektroenerģijas rēķinus. Savukārt dzīves cikla izmaksu novērtējums atklāja, ka tehnoloģijas ekonomiskie ieguvumi (enerģijas taupīšana un samazinātas uzturēšanas izmaksas) ļauj atgūt ieguldījumus mazāk nekā 3 gadu laikā, bet ideālos apstākļos - ja sistēma tiek pievienota esošajiem apgaismes poliem - atmaksāšanas laiks ir aptuveni 2 gadi.
 
Vairāk par projektu lasi šeit.
 
Gatavojoties LIFE programmas 2023. gada uzsaukumam, interesenti tiek aicināti pieteikties uz bezmaksas konsultācijām pie LIFE atbalsta vienības ekspertiem. Konsultācijas iespējams noorganizēt jebkurā tiešsaistes platformā un tās ir pieejamas katru darba dienu no 8:30-17:00, iepriekš piesakoties vai nu zvanot, vai sūtot e-pastu. LIFE atbalsta vienības kontakti pieejami šeit.
 
LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti vairāk nekā 50 projekti
 
Piesakies un saņem LIFE jaunumus epastā!
Pieteikties
Pieteikums
Projekta koncepcija
Projekta pieteikums nacionālajam līdzfinansējumam
Atskaites
Saņemt jaunumus e-pastā
Reģistrēties
Ziņot par problēmu
Post
Lietošanas noteikumi
Privātums
Moduļa izmantošana