Veiksmīgu LIFE projektu piemēri - LIFE HEROTILE
Gatavojoties LIFE 2023. gada uzsaukumam, dalīsimies ar dažādiem veiksmīgu LIFE projektu piemēriem- gan no Latvijas, gan citām Eiropas valstīm. Ar LIFE programmas atbalstu pēdējo 30 gadu laikā ir īstenoti vairāk nekā 5,500 projekti, un to darbības jomas nosedz ļoti plašu tēmu loku. Labie piemēri var kalpot par iedvesmu jaunu projektu idejām, kuras nākotnē realizēt ar LIFE programmas atbalstu.
Labo piemēru sēriju sāksim ar kādu projektu no Eiropas dienvidiem - saulainās Itālijas. Vasaras karstākajos mēnešos Itālijas iedzīvotāji saskaras ar paaugstinātu enerģijas patēriņu, kas rodas dēļ nepieciešamības pazemināt temperatūru dzīvojamajās ēkās. LIFE HEROTILE projekta ietvaros tika izstrādāti inovatīvi jumta dakstiņi, kas spēj pasīvi samazināt siltuma uzsūkšanos, tādējādi līdz pat 50% samazinot enerģijas patēriņu, kas nepieciešams ēku dzesēšanai. Inovatīvais risinājums pēc projekta noslēguma tika ieviests tirgū. 
 
Projekta īstenotāji projekta ietvaros izstrādāja divus jaunus māla jumta dakstiņu prototipus, un demonstrēja, kā tie ievērojami samazina enerģijas patēriņu, kas vasarā nepieciešams, lai dzesētu mājokļus, kā arī siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas.
 
Projekta ieviesēji pārbaudīja jaunizveidotos prototipus kontrolētā vidē un daļēji rūpnieciskos mērogos. Pēc dažādiem testiem, tika veikts vides ietekmes izvērtējums. Kā galvenie ieguvumi vides jomā tika uzskaitīti:
  • Enerģijas patēriņa samazināšana par aptuveni 10 –50% mājas dzesēšanai vasarā, jo tika uzlabota jumta seguma pasīvā ventilācija, un ar to saistītā siltumnīcefekta gāzu emisiju un gaisa piesārņojuma samazināšanās (par 10 –50%);
  • Apkures intensitātes samazinājums ziemā, jo tika palielināta izolācija (biezāks gaisa spilvens) zem jumta un samazināts mitrums jumta virskārtā.
 
Projekts tika īstenots no 2015. līdz 2019. gadam. Ņemot vērā sasniegtos ieguvumus vides jomā, projekts sniedz ieguldījumu vairākās ES politikas jomās. Vairāk par projektu lasi tā mājaslapā.
 
Gatavojoties LIFE programmas 2023. gada uzsaukumam, interesenti tiek aicināti pieteikties uz bezmaksas konsultācijām pie LIFE atbalsta vienības ekspertiem. Konsultācijas iespējams noorganizēt jebkurā tiešsaistes platformā un tās ir pieejamas katru darba dienu no 8:30-17:00, iepriekš piesakoties vai nu zvanot, vai sūtot e-pastu. LIFE atbalsta vienības kontakti pieejami šeit.
 
LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti vairāk nekā 50 projekti.
 
 
Piesakies un saņem LIFE jaunumus epastā!
Pieteikties
Pieteikums
Projekta koncepcija
Projekta pieteikums nacionālajam līdzfinansējumam
Atskaites
Saņemt jaunumus e-pastā
Reģistrēties
Ziņot par problēmu
Post
Lietošanas noteikumi
Privātums
Moduļa izmantošana