Veiksmīgi noslēdzies Latvijas projektu organizētais Ziemeļvalstu un Baltijas valstu LIFE projektu tīklošanās pasākums
Šī gada 16. - 18. septembrī Latvijā norisinājās ikgadējais Ziemeļvalstu un Baltijas valstu LIFE projektu tīklošanās pasākums. Tikšanās pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus no gandrīz 40 LIFE programmas projektiem, kas tiek īstenoti Baltijas jūras reģiona valstīs. Šī gada sanāksmes galvenais mērķis bija dalīties LIFE projektu pieredzē par ieinteresēto pušu iesaisti un līdzdalību.
Sanāksmes dalībnieki saņēma noderīgu informāciju par jauno LIFE programmas īstenošanas daudzgadu darba programmu. Projekti arī izmantoja iespēju noskaidrot savus tehniskos un/vai finansiālos jautājumus ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA, European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency) projektu padomnieci Silviju Barovu un ELMEN finanšu monitori Veroniku Krecek-Tihu, kā arī citiem ELMEN pārstāvjiem - Intu Dūci, Bent Jepsen, Luule Sinnisov, Camilla Strandberg-Panelius, un Viktoriju Maceikaiti.
 
Pēc vērtīgajām prezentācijām, pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar citu pārstāvēto projektu darbības virzieniem. Paralēli tīklošanās aktivitātēm, jauno pavāru kustība Kristapa Sīļa vadībā sanāksmes dalībniekiem organizēja  degustāciju, kurā katrs ēdiens ietvēra produktus ar LIFE IP LatViaNature nesen izstrādāto marķējumu “Dabisko pļavu produkts”.
 
Pirmā vakara noslēgumā ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties LIFE spēļu vakarā, lai izmēģinātu savu roku gan invzīvo sugu zolītes spēlē, gan Kahoot viktorīnā, gan citās atraktīvās spēlēs.
 
Pasākuma otrajā dienā norisinājās ekskursijas, kas ļāva dalībniekiem iepazīties ar dažādām dabas aizsardzības un dabas daudzveidības saglabāšanas aktivitātēm Rīgā un tās apkārtnē. Ekskursijas organizēja LIFE IP LatViaNature, LIFE GoodWater IP, LIFE Osmo Baltic un LIFE FOR SPECIES projekti.
 
Ekskursiju noslēgumā dalībniekus sagaidīja ELMEN vadīta sanāksme, kuras laikā, kā jau iepriekš minēts, tika diskutēts par dažādiem finanšu un tehniskiem jautājumiem. Pēc kopējās dalībnieku sanāksmes, dalībniekiem bija iespēja piedalīties kādā no trim paralēlajām tematiskajām sesijām. Projekts LIFE IP LatViaNature organizēja tematisko sesiju un diskusiju par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu privātajos mežos. LIFE GoodWater IP projekta pārstāvji vadīja sesiju par veiksmīgu ūdeņu apsaimniekošanu, savukārt Latvijas Dabas Fonda zālāju projekti vadīja sesiju par rezultātu mērīšanu agrovides shēmās.
 
Otrās dienas vakarā norisinājās LIFE Filmu vakars, kura ietvaros tika demonstrētas interesantākās un noderīgākās LIFE projektu veidotās filmas un īsfilmas. Paralēli filmu vakaram, dalībniekiem bija iespēja izmēģināt LIFE IP LatViaNature foto kasti, lai iemūžinātu pasākumā gūtās emocijas.
 
Tīklošanās pasākuma noslēgumā – trešajā dienā – tika organizētas pilnas dienas ekskursijas, kas sniedza iespēju dalībniekiem izvēlēties kādu no četriem maršrutiem. Projekts LIFE IP LatViaNature organizēja divas no ekskursijām, kas pasākuma dalībniekus aizveda uz Rietumlatviju un Austrumlatviju, demonstrējot zemnieku pieredzi, kas apņēmušies dabai draudzīgi apsaimniekot savas zemes ar mērķi veicināt bioloģisko daudzveidību. Šo izbraukumu dalībnieki piedzīvoja gan viesmīlīgu vietējo zemnieku uzņemšanu, gan savvaļas dabas skatus (lapsas, dzērves, gulbjus, zirgus u.c.) un pat izaicinājumus, piemēram, ar iestrēgušu autobusu. 
 
Tāpat pasākuma dalībniekiem bija iespēja doties ekskursijā uz Siguldu, lai LIFE Osmo Baltic un LIFE FOR SPECIES projektu ekspertu pavadībā iepazītu dažādas aizsargājamās sugas. Pasākuma dalībniekus ar savu klātbūtni pagodināja pat viens no galvenajiem apspriedes tematiem - lielais susuris.
 
LIFE GoodWater IP komanda deva iespēju pasākuma dalībniekiem apmeklēt projekta demonstrācijas objektus - Mazupīti, Toru un Aģi. Mazupītē tika apskatīta projektā izveidotā govju dzirdināšanas vieta un brasla, kā  arī ierīkotās zivju nārsta vietas. Torā tika sniegts ieskats zilās infrastruktūras risinājumos. Savukārt Aģē top mākslīgā mitrzeme kā labās prakses demonstrējumu vieta. 
 
Nākamgad Ziemeļvalstu un Baltijas valstu LIFE projektu tīklošanās pasākumu organizēs Zviedrijas LIFE programmas projekti.
 
LIFE Atbalsta vienība izsaka lielu pateicību Latvijas LIFE dabas projektiem par ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā īstenošanā. 
 
 
Citi  Jaunumi
Platformas seminārs Latvijas LIFE CET projektiem
25, November 2024
2024. gada 9. decembrī, plkst. 10:00, aicinām visus Latvijas LIFE CET projektu pārstāvjus uz pirmo šīs apakšprogrammas platformas semināru. Pasākums sniegs iespēju katram Latvijas LIFE CET projektam pastāstīt par projektā paredzētajiem rezultātiem un jau paveikto, kā arī iepazīt citus enerģētikas nozares projektu īstenotājus.
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas projektu organizētais Ziemeļvalstu un Baltijas valstu LIFE projektu tīklošanās pasākums
26, September 2024
Šī gada 16. - 18. septembrī Latvijā norisinājās ikgadējais Ziemeļvalstu un Baltijas valstu LIFE projektu tīklošanās pasākums. Tikšanās pulcēja vairāk nekā 100 dalībniekus no gandrīz 40 LIFE programmas projektiem, kas tiek īstenoti Baltijas jūras reģiona valstīs. Šī gada sanāksmes galvenais mērķis bija dalīties LIFE projektu pieredzē par ieinteresēto pušu iesaisti un līdzdalību.
Rīgas plānošanas reģions projekta POWERYOUTH ietvaros aicina ekspertus piedalīties jauniešu energokopienu sadarbības grupas veidošanā
24, September 2024
Rīgas plānošanas reģions starptautiskā projekta POWERYOUTH ietvaros veido sadarbības grupu Latvijā, kas veicinās jauniešus iesaistīties energokopienu veidošanā. Grupā aicināti piedalīties dažādu jomu speciālisti – politikas veidotāji, esošu energokopienu dalībnieki, zaļās enerģijas uzņēmumi, mācībspēki un pašvaldības, kas varētu sniegt savu atbalstu, zināšanas un padomu jauniešiem par energokopienām, AER izmantošanu un līdzdalību.
Piesakies un saņem LIFE jaunumus epastā!
Pieteikties
Pieteikums
Projekta koncepcija
Projekta pieteikums nacionālajam līdzfinansējumam
Atskaites
Saņemt jaunumus e-pastā
Reģistrēties
Ziņot par problēmu
Post
Lietošanas noteikumi
Privātums
Moduļa izmantošana