Pirmajā pasākuma daļā dalībnieki devās ekskursijā uz LIFE programmas projekta LIFE CRAFT (“Klimata atbildīga lauksaimniecība Latvijā”) teritoriju.
Ekskursijas laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar tiešās sējas metodi - bezaršanas tehnoloģijas veidu, kuru konkrētais LIFE projekts palīdz izplatīt Latvijas lauksaimnieku lokā. Izmantojot šo metodi, augsne paliek faktiski neskarta, kas sargā augsnes kvalitāti, uzlabo tās sastāvu un samazina no augsnes izdalītā CO2 apjomu. Citviet pasaulē veikti pētījumi liecina, ka šādas metodes izmantošana raža mēdz būt pat lielāka, nekā tā ir izmantojot tradicionālās augsnes apstrādes metodes. Tāpat, šī metode vienlaikus ļauj samazināt nepieciešamo darbaspēku, degvielu un tēriņus, kas saistīti ar nepieciešamās tehnikas iegādi un uzturēšanu. LIFE CRAFT projekta ietvaros šī metode tiek popularizēta un izplatīta aiz vien plašākā lauksaimnieku lokā.
Otrajā pasākuma daļā klātesošie Latvijas LIFE projektu pārstāvji prezentēja savu projektu aktualitātes, pārrunāja gada laikā paveikto un sasniegto, kā arī pārrunāja nākotnes plānus. Prezentāciju laikā dalībnieki izmantoja izdevību, lai savstarpēji dalītos ar pieredzi, kas iegūta īstenojot Eiropas Komisijas LIFE programmas projektus Latvijā.
Pēc individuālajām LIFE projektu prezentācijām norisinājās diskusijas, kuru laikā savstarpēji tika izrunāti gan labās prakses piemēri, gan būtiskākie sarežģījumi un izaicinājumi, ar ko saskārušies LIFE programmas projektu īstenotāji, kā arī tādi aktuāli temati, kā nacionālais finansējums. Tāpat, tika apspriests, kāda veida apmācības projektu ieviesējiem noderētu, lai nākotnē darbs būtu vēl efektīvāks un produktīvāks.
Šāda tikšanās tiek organizēta jau piekto gadu pēc kārtas projekta “Kapacitātes palielināšana LIFE programmas ieviešanai Latvijā” (CAP LIFE LAT) ietvaros.