Norisinājusies ceturtā Latvijas LIFE projektu tikšanās
2019.gada 29.augustā Saulkrastos norisinājās Latvijā notiekošo LIFE programmas projektu tikšanās. Pasākuma mērķis bija informēt tā dalībniekus par Latvijas LIFE projektu jaunumiem, plānotajām aktivitātēm un izaicinājumiem, kā arī dalīties pieredzē un izrunāt aktuālus jautājumus un problēmas, kas saistīti ar LIFE programmas projektu īstenošanu.
Pirmajā pasākuma daļā dalībnieki devās ekskursijā pa LIFE programmas projekta CoHaBit (“Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”) teritoriju. Ekskursijas laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar dabas parka “Piejūra” Mangaļsalas teritoriju un tajā veiktajiem labiekārtošanas un biotopu aizsardzības darbiem.
 
Ekskursijas laikā LIFE CoHaBit pārstāves dalībniekiem izrādīja veiktos biotopu aizsardzības pasākumus. Piemēram, tika apskatītas retinātās kokaudzes, kas pēc veiktajiem darbiem vairāk līdzinās koku grupām, kādas veidojas dabisku procesu gaitā. Tāpat, tika apskatītas arī niedru un priežu sētiņas jūras krastā, kas aizsargā kāpas no erozijas.
 
Otrajā pasākuma daļā Latvijas LIFE projektu pārstāvji prezentēja savu projektu aktualitātes, pārrunāja gada laikā paveikto un sasniegto, kā arī pārrunāja nākotnes plānus. Prezentāciju laikā dalībnieki izmantoja izdevību, lai savstarpēji dalītos ar pieredzi, kas iegūta īstenojot Eiropas Komisijas LIFE programmas projektus Latvijā.
 
Pēc individuālajām LIFE projektu prezentācijām norisinājās diskusijas, kuru laikā savstarpēji tika izrunāti gan labās prakses piemēri, gan būtiskākie sarežģījumi un izaicinājumi, ar ko saskārušies LIFE programmas projektu īstenotāji, kā arī tādi aktuāli temati, kā nacionālais finansējums.
 
Šāda tikšanās tiek organizēta jau ceturto gadu pēc kārtas projekta “Kapacitātes palielināšana LIFE programmas ieviešanai Latvijā” (CAP LIFE LAT) ietvaros. Novembra sākumā notiks līdzīga tikšanās Baltijas mērogā, kurā Latvijā notiekošie projekti varēs dalīties pieredzē ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, kā arī mācīties no citu Baltijas jūras reģiona valstu piemēriem.
Piesakies un saņem LIFE jaunumus epastā!
Pieteikties
Pieteikums
Projekta koncepcija
Projekta pieteikums nacionālajam līdzfinansējumam
Atskaites
Saņemt jaunumus e-pastā
Reģistrēties
Ziņot par problēmu
Post
Lietošanas noteikumi
Privātums
Moduļa izmantošana