Pavisam apmācībās piedalījās 75 pārstāvji no 26 Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas (EK) un LIFE programmas koordinējošās iestādes ‘Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūra’ (EASME).
Pārstāvji no EK Vides un Klimata ģenerāldirektorātiem informēja klātesošos par LIFE programmas 2018.gada prioritātēm un jaunumiem. Galvenais uzsvars tika likts uz jauno LIFE Daudzgadu darba programmu 2018.-2020.gadam un tajā noteiktajām projektu tēmām katrā no prioritārajām jomām, kā arī jauno divpakāpju pieteikšanās sistēmu Vides apakšprogrammai.
Īpaša sesija tika veltīta LIFE programmas Kapacitātes celšanas projektiem, kurā tika pārrunāti galvenie šo projektu sasniegumi un izaicinājumi līdz šim, kā arī nākotnes plāni. Slovēnijas Kapacitātes projekts prezentēja savu labo praksi projektu pieteicēju apmācību rīkošanā.
Apmācību laikā dalībnieki praktiskajā uzdevumā kopā ar EASME pārstāvjiem izvērtēja konkrētus projektu pieteikumus, kas ļāva padziļināti izprast projektu vērtēšanas procesu, noteiktos vērtēšanas kritērijus, kā arī saprast, kas tiek sagaidīts no projektu pieteikumiem, kas nākotnē ļaus vēl kvalitatīvāk konsultēt projektu pieteicējus. Tāpat nozīmīga bija pieredzes apmaiņa un kontaktu dibināšana ar ārvalstu kolēģiem, lai veidotu starptautisko sadarbību projekta ietvaros.